PAPROCKI Ryszard

Artyści » PAPROCKI Ryszard

Urodził się w 1963 roku. W latach 1983-1989 studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W roku 1989 podjął studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Juliusza Joniaka oraz w pracowni malarstwa ściennego prof. Józefa Ząbkowskiego.
W latach 1993-2002 był wykładowcą rysunku odręcznego w Studiu Rysunku w Krakowie. Od 2005 roku jest członkiem - założycielem Stowarzyszenia Ogrody Sztuki w Krakowie skupiającego artystów różnych dziedzin sztuki oraz ludzi związanych z kulturą. W grudniu 2007 roku założył wspólnie z Ewą Sadowską, Iwoną Grdeń-Korzeniowską i Piotrem Korzeniowskim nieformalną grupę artystyczną: PI_ER.
"Ryho" Paprocki, jest artystą wszechstronnym, tworzy w różnych technikach: malarstwo olejne, rysunek, rzeźba ("Rytm"), grafika: sgraffito ("Hic et ubique", "Linearis", "Vis animi") ale również tworzy instalacje ("Święto ogrodów" "Papirus"). Artysta specjalizuje się w malarstwie iluzjonistycznym, które tworzone są w przestrzeni (2011 Malowidło 3D „MOC ŻYWIOŁÓW” na koronie zapory wodnej w Niedzicy).

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com