43 lata twórczości na 43 obrazach małego formatu

Wernisaż wystawy malarstwa Jacka Sroki "Mała retrospektywa" już za tydzień, 9 listopada o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy :)

Najnowsza prezentacja malarstwa Jacka Sroki w galerii Artemis to koncepcja spojrzenia na jego dorobek w postaci zestawu 43 prac obejmujących okres 1981-2023. Każdy obraz jest dziełem z kolejnego roku, stąd adekwatny tytuł „Mała retrospektywa”. Mała, ponieważ mały jest format prac.

Jacek Sroka jest dowcipnym komentatorem społecznych, politycznych oraz rodzinnych sytuacji  i problemów. Groteskowy charakter przedstawień stanowi indywidualny rys jego twórczości. Jej charakterystyczną cechą jest wielka różnorodność, jak pisze w teście katalogu Gerdien Verschoor:

.... Jacek Sroka nieustannie bawi się tą tajemniczością. Tworzy obrazy tak małe jak grafika i grafiki tak wielkie jak obraz. Duży, mniejszy, najmniejszy – czy dla naszego wizualnego odbioru ma to jakieś znaczenie? Nie sądzę. Dobry obraz zawsze przecież wycina dziurę w wyobraźni, dając nam w zamian nową, nieznaną przestrzeń…

Copyrights 2024 Galeria Artemis. Wszelkie prawa zastrzeżone  
Realizacja: grafiQa.pl
Script logo