Aktualności

Najważniejsze wydarzenia w galerii, informacje i ogłoszenia.

 • 03.092021
  Lem_zilustrowany_-_zaproszenie_do_wysylki.jpg

  Lem zilustrowany - rysunki Daniela Mroza

   

   

  W stulecie urodzin Stanisława Lema, Kraków urządza wielki jubileusz tego wybitnego pisarza, znanego i cenionego na całym świecie. Książki Lema kojarzą się czytelnikom nierozerwalnie z rysunkami Daniela Mroza, który projektował do nich okładki, wyklejki i ilustracje. Lem bardzo cenił Mroza, za jego pomysłowość i znakomitą kreską. Uważał go za najlepszego autora ilustracji do swoich książek. Z kolei Mrozowi bardzo odpowiadał nierealny, groteskowy, surrealistyczny świat literatury fantastycznej Lema. Te właśnie kultowe już rusunki do "Cyberiady", "Bajek robotów", " Księgi robotów" i "Astronautów" udostępnione nam przez córkę rysownika - Łucję Mróz-Raynoch, można oglądać na wystawie Lem zilustrowany do 11 września. Ekspozycja jest uzupełnieniem i integralną częścią wystawy na krakowskich Plantach, która prezentuje najpiękniejsze okładki do książek Stanisława Lema polskich i zagranicznych wydań.

 • 07.062021
  Agnieszka_Lakoma_Via_Lucis_IIIa_suchy_tlok,_technika_wlasna_53x79cm_2021[1].jpg

  Agnieszka Łakoma "Via Lucis"

  Po długiej przerwie, możemy zaprosić Państwa nie tylko na wystawę, ale i na wernisaż. Już 17 czerwca  o godz. 18.00 otworzymy wystawę grafiki Agnieszki Łakomej "Via Lucis".
  Ekspozycja wpisana jest do programu Międzynarodowego Triennale Grafiki 2021 i trwać będzie do 3 lipca br.

 • 19.022021
  025_Bitch_Don_t_Kill_My_Vibe_22x29cm_2020.jpg

  Joanna Karpowicz "Papiery wartościowe"

  Od 11 marca będziemy przentować kolejną wystawę Joanny Karpowicz, tym razem będą to Papiery wartościowe. Większość prac powstała w okresie covidowego lockdownu, na przestrzeni roku 2020. W odróżnieniu od poprzednich wystaw Joanny Karpowicz, ta będzie eksponować wyłącznie prace malowane na papierach. Technika akrylowa i papier o płóciennej fakturze to cechy charakterystyczne dla komiksowej i ilustratorskiej twórczości artystki - na tej wystawie, będącej kontynuacją serii z Anubisem, malarstwo przenosi się z płócien na papiery i kameralny format. Artystka mówi: "Nasz świat zmniejszył się ostatnio. Tęsknimy za tym, co nieograniczone i poza naszym zasięgiem. "Papiery wartościowe" odzwierciedlają ten proces i uczucia, które nam wszystkim towarzyszą. Opowiadają o podróżach, miłości, smutku chwili, o samotności i nadziei. Przekazuję w tych pracach historie dla mnie ważne, bardzo osobiste i nie zamierzam się z nich tłumaczyć. Wiem, że nie muszę, bo odbiorcy czują, że to są także ich historie. I to jest dla mnie najważniejsze." Prace prezentowane na wystawie można znaleźć w artbooku "Anubis. Thin Places", świeżo wydanym przez Timof Comics.

  Wystawę Papiery wartościowe będzie można oglądać od 11 marca do 3 kwietnia 2021 roku.Przedsprzedaż prac wchodzących w skład wystawy rozpocznie się 23 lutego.

 • 29.012021
  IMG_0192[1].jpg

  Przedłużamy wystawę Jacka WALTOSIA!!!

  W związku z ogromnym zainteresowaniem, wystawa "Empedokles u krateru Etny" będzie dostępna do 6 lutego. Serdecznie zapraszamy!!!

 • 17.122020
  Waltos_Jacek,_Empedokles_u_krateru_Etny_VII,_akryl,_plotno,_2010_m.jpg

  Jacek Waltoś "Empedokles u krateru Etny"

  Zapraszamy na wystawę prof. Jacka Waltosia "Empedokles u krateru Etny", która będzie trwała do 30 stycznia 2021

 • 26.112020
  Tarasewicz,_zolty,_100x100.jpg

  LEON TARASEWICZ - wystawa malarstwa

  Z ogromną radością i dumą zapraszamy na wystawę malarstwa Leona Tarasewicza, która będzie trwała od 26 listopada do 16 grudnia 2020 roku.

 • 16.092020
  obrazy_magiczne_I_m.jpg

  Jan Dobkowski "Obrazy magiczne"

  Już od jutra, 17 września będzie można oglądać wystawę malarstwa najnowszych prac Jana Dobkowskiego z cyklu "Obrazy magiczne". Ekspozycja trwać będzie do 17 października br.

   

  WYSTAWA PRZEDŁUŻONA - OBRAZY MAGICZNE BEDZIE MOŻNA OGLĄDĄĆ DO 30 PAŹDZIERNIKA 2020

  Serdecznie zapraszamy smile

 • 21.052020
  Asia_Karpowicz[1].jpg

  Joanna Karpowicz "Powrót"

  Zaplanowany na 26 marca br. wernisaż wystawy malarstwa Joanny KARPOWICZ "Powrót", dedykowanej Stanisławowi Lemowi, nie mógł się odbyć.

  Doczekalismy powrotu do działalności; zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas w godzinach otwarcia galerii do 20 czerwca br.

 • 10.122019
  kluyowa.jpg

  Pożegnanie

  Z wielkim żalem przyjęłyśmy wiadomość o śmierci Danusi Leszczyńskiej-Kluzy, która była artystką wierną naszej galerii, serdeczną przyjaciółką, barwną postacią wernisaży.

  Odeszła wielka dama polskiej plastyki, tworząca oryginalne dzieła w każdej dziedzinie; monumentalne obrazy, eksperymentalne technicznie grafiki, imponujęce kompozycje malarstwa materii. Pozostawiła dzieła promieniujące zawartą w nich emocją, ponieważ tworzyła zawsze w absolutnym skupieniu.

  Żegnaj Danusiu

  Janka i Dominika

 • 28.112019
  Masluszczak_Franciszek,_Wspomnienia,_2019,_61x64_cm_m.JPG

  Franciszek Maśluszczak "Wspomnienia"

  Zapraszamy na ostatni wernisaż w tym roku. Czekamy na Państwa wraz z Franciszkiem w czwartek 28 listopada
  o godzinie 18.00.
  Ekspozycja trwać będzie do 20 grudnia br.

Strony:
 • Dodaj link do:
 • facebook.com