CZOP Zbigniew

CZOP Zbigniew

Urodził się w Nowym Sączu. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych początkowo na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Hanny Rudzkiej-Cybis i prof. Tadeusza Kantora a następnie na Wydziale Grafiki. W 1978 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Mieczysława Wejmana. 
Tworzy w zakresie grafiki warsztatowej, głównie w technice miedziorytu, rysunku, grafiki książkowej, grafiki reklamowej, ilustracji, plakatu oraz architektury wnętrz. 
Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in.: w Belgii, Finlandii, Jugosławii, Niemczech, Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii.
W 1978 roku za projekt i realizację wnętrz WOPR w Krakowie otrzymał nagrodę Ministra Rolnictwa. W latach 1980-1983 dla Zamku Królewskiego na Wawelu namalował wraz z żoną Krystyną Gaber wielkoformatowe portrety królów polskich (realizacja pokonkursowa). Zaprojektował reprezentacyjne wnętrza Browaru Okocim. Jest autorem projektów zrealizowanych wnętrz Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Sieleckim w Sosnowcu. 
Zbigniew Czop jest Dyrektorem Programowym Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Interpretacji Muzycznej ZAS i członkiem zarządu Fundacji Kultury Polskiej. W 2009 roku został odznaczony medalem Gloria Artis, a w 2010 roku otrzymał Nagrodą Honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medal Honoris Gratia.

Copyrights 2024 Galeria Artemis. Wszelkie prawa zastrzeżone  
Realizacja: grafiQa.pl
Script logo