KUSKOWSKI Stanisław

KUSKOWSKI Stanisław

urodził się w 1941 roku, zmarł w 1995 r. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem prof. Zygmunta Radnickiego następnie prof. Hanny Rudzkiej-Cybis. Dyplom uzyskał w 1967 roku.

Od 1966 roku mieszkał w Nowym Targu. Był nauczycielem rysunku w Technikum Skórzanym i Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu. W latach 1977-81 sprawował opiekę nad malarzami amatorami z Nowego Targu i Zakopanego.

Dwukrotnie otrzymał stypendium ministra kultury i sztuki (1974 i 1979). Wielokrotnie był jurorem w ogólnopolskich konkursach plastycznych m.in. Bielskiej Jesieni, Prezentacji Portretu Współczesnego w Radomiu i Ogólnopolskiego Konkursu Pasteli w Nowym Sączu.

W 1983 roku otrzymał nagrodę I stopnia w dziedzinie plastyki za twórczość artystyczną. Artysta brał udział w ponad pięćdziesięciu wystawach indywidualnych.

Jego prace znajdują się w wielu instytucjach m.in. Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeach Okręgowych w Nowym Sączu i Koszalinie, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem, Muzeum Towarzystwa "Zachęta" w Katowicach.

Copyrights 2023 Galeria Artemis. Wszelkie prawa zastrzeżone  
Realizacja: grafiQa.pl
Script logo