SOBOL-WEJMAN Anna

SOBOL-WEJMAN Anna

Graficzka i malarka. Uprawia głównie techniki metalowe oraz litografię.

Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych, początkowo na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Jana Świderskiego, a następnie na Wydziale Grafiki w pracowniach prof. Mieczysława Wejmana oraz prof. Włodzimierza Kunza. W 1972 roku uzyskała dyplom z grafiki użytkowej pod kierunkiem prof. Witolda Skulicza oraz z litografii u prof. Włodzimierza Kunza.

W 1995 roku zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Györ. W 2009 roku odznaczona została Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. W tym samym roku otrzymała nagrodę im. Witolda Wojtkiewicza przyznawaną przez Zarząd Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie za najlepszą wystawę, jaka odbyła się w Krakowie w czasie trwania kolejnej edycji konkursu. Nagrodzona wystawa została zorganizowana w Galerii Jana Fejkla, z którym artystkę łączy wieloletnia i bardzo owocna współpraca artystyczna.

Prace w kolekcjach m.in. Biblioteki Narodowej w Warszawie, Musuem of Modern Art w Nowym Jorku, Graphische Sammlung Albertina w Wiedniu oraz w prywatnych kolekcjach m.in. we Francji, Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych.

Copyrights 2024 Galeria Artemis. Wszelkie prawa zastrzeżone  
Realizacja: grafiQa.pl
Script logo