Deszcze skończyły się równie niespodzianie, jak się zaczęły - wystawa malarstwa Laury Gutowskiej

Już 7 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na krakowski debiut Laury Gutowskiej i pokaz jej najnowszego cyklu prac, inspirowanych opowiadaniem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego pt. "Wieża".

Artystka tak pisze o wystawie:

...Opowiadanie Grudzińskiego to rozważanie na temat wiecznej samotności. Historia mężczyzny, wraz z kilkoma dygresjami, stała się dla mnie inspiracją. Opowieść w swoim charakterze jest gęsta, czuć w niej wyjątkowy klimat i pot Włoch. Opowiadanie jest dla mnie również bardzo malarskie, poetyckie opisy przyrody czy relacji międzyludzkich, stały się tematami moich obrazów i prac na papierze. Zdanie, które pochodzi z tego opowiadania: Deszcze skończyły się równie niespodzianie, jak się zaczęły wykorzystałam jako  tytuł cyklu moich prac jak i wystawy.

Jak wspomniałam na samym początku lubię nawiązywać w malarstwie do tematów zaczerpniętych z literatury. Ważna jest dla mnie opowieść, tworzę w obrębie tradycji tematu. Lubię ścierać ze sobą opowiadaną historię z problemami czysto malarskimi. W trakcie tworzenia, w pewnym momencie, temat schodzi na drugi plan i próbuję rozwiązać obraz czysto malarsko. Niedawno zdałam sobie sprawę, że miejsce, w którym obecnie maluje, znajduje się w części domu, którą rodzinnie nazywamy wieżą. Oczywiście jest to zapewne (nie)zwykły zbieg okoliczności...

Ekspozycja trwać będzie do końca grudnia br.

 

Copyrights 2024 Galeria Artemis. Wszelkie prawa zastrzeżone  
Realizacja: grafiQa.pl
Script logo