Znalezione tagi

Wszystko o: Orbitowski

 • Orbitowski_kolor_10.jpg

  JANUSZ Orbitowski - "lata 60-te"

  Zanim znalazł swoją osobną, własną drogę twórczą, a nawet zanim jeszcze ukończył studia, malował Janusz Orbitowski obrazy wielobarwne, naznaczone klimatem poetyckim.

 • Orbitowski_relief1.jpg

  JANUSZ Orbitowski - "teraz"

  Janusz Orbitowski ma w swej twórczości wielobarwne, urodziwe kompozycje dowodzące dużej jego wrażliwości na kolor, ale najbardziej upodobał sobie biel – symbol czystości, wynik przemyślanych redukcji i cel ascezy.

 • ORBITOWSKI Janusz

  Urodził się w Krakowie. Ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Adama Marczyńskiego (1961-1967). W 1970 roku rozpoczął pracę w Akademii, którą kontynuował nieprzerwanie do roku 2012. W 1993 roku otrzymał tytuł profesora zwyczajnego. Stypendysta m.in. Fondatione Romana (1972), Fundacji Kościuszkowskiej (1983), The Pollock-Krasner Foundation (2002), laureat wielu nagród w dziedzinie malarstwa i uczestnik kilkuset wystaw zbiorowych. Zmarł w 2017 roku.
  Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych oraz licznych kolekcjach prywatnych, m.in.: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie, Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Radomiu, Rzeszowie, Bydgoszczy, Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w Krakowie, Muzeum Bochum w Bochum, Mondriaanhuis w Amersfoort, The Barbara Piasecka Johnson Collection w Princeton, The Kosciuszko Foundation w Nowym Jorku.

 • Orbitowski_kolor_8(1).jpg

  Orbitowski znany i nieznany

  Galeria ARTEMIS przygotowała dwie wystawy prezentujące twórczość Janusza Orbitowskiego, artysty z nurtu abstrakcji geometrycznej. Można by je określić mianem „Orbitowski znany i nieznany”. Zaczynamy od „znanego”.

  Orbitowski teraz to wystawa białych reliefów i czarno-białych rysunków, której otwarcie odbędzie się 22 stycznia 2015 r. 
  o godz. 18.00; pokaz trwać będzie do 14 lutego br.

  Natomiast 19 lutego pokażemy nieznane, wczesne prace Orbitowskiego z okresu końca studiów i początku samodzielnej drogi twórczej - barwne kompozycje akrylowe na papierze z lat 1966-1970. Wystawa Orbitowski lata 60-te trwać będzie do 14 marca br.

  Do obu wystaw znakomite analityczne teksty napisała wybitna znawczyni sztuki geometrycznej dr Bożena Kowalska.

   

 • Orbitowski_kolor_6[2].jpg

  Wystawa "Orbitowski lata 60-te"

  19 lutego o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż drugiej wystawy tego artysty "Orbitowski lata 60-te", prezentującej akrylowe kompozycje na papierze. Ekspozycja trwać będzie do 14 marca br.

 • Orbitowski_30_03.JPG

  Wystawa "Orbitowski teraz"

  Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy reliefów i rysunków Janusza Orbitowskiego "Orbitowski teraz", który odbędzie się 22 stycznia br o godz. 18.00. Ekspozycja trwać będzie do 14 lutego.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com